Na czym polega ta metoda dezynsekcji?

Oprysk to nic innego, jak nanoszenie specjalistycznego preparatu biobójczego w formie ciekłej pod niskim lub wysokim ciśnieniem na zainfekowane przez owady powierzchnie. Po odparowaniu wody pozostaje na nich substancja czynna o właściwościach kontaktowo-żołądkowych. Jeśli insekty się z nią zetkną, trujące mikrocząsteczki przenikają bezpośrednio do ich organizmu i powodują ich śmierć w przeciągu kilku godzin. Owadobójcza substancja może również przyczepić się do ciała pluskwy i zostać przez nią przeniesiona do gniazda, dzięki czemu trucizna będzie miała znacznie szersze działanie.

Zalety odpluskwiania metodą opryskiwania

Niekwestionowaną korzyścią wynikająca z wykorzystania tego sposobu dezynsekcji jest stosunkowo krótki okres, na jaki musimy opuścić dom. W trakcie wykonywania zabiegu technik może bowiem precyzyjnie ukierunkować aplikację preparatu bezpośrednio w miejscu występowania insektów, nie ma więc konieczności gruntownego sprzątania mieszkania. Odpluskwianie przy wykorzystaniu tej metody wykonuje się trzykrotnie w odstępach dwutygodniowych, tylko wtedy uzyskujemy gwarancję całkowitego zwalczenia pasożytów.

Jak przygotować się do dezynsekcji metodą opryskową?

Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszelką żywność i sprzęty, które mają z nią bezpośredni kontakt, takie jak sztućce, talerze itp. Musimy również pochować leżące na wierzchu przedmioty osobiste (szczotki, ręczniki, ubrania, kosmetyki, dziecięce zabawki etc.). Warto również odsunąć od ścian meble. W trakcie opryskiwania w pomieszczeniu nie mogą znajdować się osoby chore, kobiety w ciąży, dzieci i zwierzęta. Po skończonej dezynsekcji konieczne jest przewietrzenie mieszkania i zmycie środka odpluskwiającego z powierzchni mających kontakt z żywnością oraz tych, do których mają dostęp dzieci.