Jak działa zamgławianie ULV?

Dezynsekcja przy pomocy generatora zimnej pary polega na rozpyleniu mieszaniny substancji owadobójczej i wody w zainfekowanym pasożytami pomieszczeniu. Lekkie, mikroskopijne kapsułki z preparatem odpluskwiającym unoszą się w powietrzu i nie tylko osiadają na wszystkich powierzchniach, ale przede wszystkim przenikają do najmniejszych szczelin. Gdy insekt zetknie się z taką kapsułką, dochodzi do przeniknięcia do jego organizmu trującej substancji. W zależności od rodzaju użytego do dezynsekcji preparatu śmierć następuje po kilku - kilkunastu godzinach.

Zalety zamgławiania ULV

W odróżnieniu od punktowej metody opryskowej zamgławianie pozwala na rozprowadzeniu biobójczego preparatu po całym pomieszczeniu, nie wyłączając w to szczelin, w których często właśnie gniazdują pluskwy. Dzięki zastosowaniu generatora ULV minimalizujemy konieczność użycia trujących środków. Nie narażamy się również na nieestetyczne zacieki na ścianach, które mogłyby powstać w trakcie tradycyjnego opryskiwania. Tego rodzaju odpluskwianie stosuje się głównie w pomieszczeniach zamkniętych. Powinno być ono przeprowadzone dwukrotnie w ciągu dwóch tygodni, a wszelkie osoby postronne muszą opuścić mieszkanie na min. 3 godziny.

Przygotowanie do zamgławiania ULV

Tak jak w przypadku każdego rodzaju dezynsekcji koniecznie jest zabezpieczenie żywności i wszelkich przedmiotów codziennego użytku, a także - co przy zabiegu opryskiwania nie jest konieczne - sprzętów RTV i AGD. Musimy również odsunąć od ścian meble, zdjąć dywany czy chodniki. W trakcie odpluskwiania pod żadnym pozorem nie mogą się w pomieszczeniu znajdować dzieci, kobiety w ciąży, osoby schorowane oraz zwierzęta. Po zakończeniu dezynsekcji musimy przewietrzyć mieszkanie oraz dokładnie przemyć powierzchnie mające bezpośredni kontakt ze skórą i żywnością.